سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

تشریح فعالیت معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم در نیمه نخست سال 98

 معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم به تشریح فعالیت های این معاونت در نیمه نخست امسال پرداخت.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر عبدالنبی بحرانی با اشاره به عملکرد این معاونت در نیمه نخست سال جاری عنوان کرد: فعالیت های انجام شده در معاونت درمان و توانبخشی در مدت 6 ماهه اول سال جاری شامل انجام واکسیناسیون به میزان 2502 دُز و اعزام اعضاء تیم های BHCU  به 6 دوره آموزشی در 4 استان شامل دوره های تغذیه، بهداشت مادر و کودک، بهداشت محیط ، بهداشت روان، ATLS&ACLSو تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی است.

 

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم افزود: از جمله عملکرد در این معاونت شامل فعالیت های تیم های BHCU می باشد که این تیم ها متشکل از پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص، پرستار، ماما، روانشناس و کارشناس تغذیه و تکنسین دارویی بوده است.

 

وی در مورد اعزام تیم درمانی به پست های امداد و نجات نوروزی توضیح داد: در این مدت اعزام تيم درمانی به روستای سعدآباد، روستای خورآباد، روستای قبادبزن و منطقه سیل زده الشتر صورت گرفت همچنین 2 تیم درمانی به پست های نیمه شعبان در جمکران اعزام شدند.

 

بحرانی عنوان کرد: معاینات حجاج، روحانیون، معین و معینه های حج تمتع 98 از جمله اقدامات در این مدت بوده است که در این بخش، 8 پزشک به حج تمتع سال 98 اعزام شد ضمن اینکه معاینات شناسنامه سلامت امدادگران و معاینات اعضاء طرح دادرس معاونت امور جوانان از جمله این اقدامات است.

 

وی بیان کرد: یکی از اقدامات مهم در 6 ماهه نسخت امسال ارسال تجهیزات درمانی ودارو به طرح نذرآب منطقه سرباز و پشامک است.

 

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در بخش خدمات داروخانه ای نیز در این مدت تعداد نسخه های پیچیده شده شامل 29017 مورد است.

 

وی افزود: در بخش کاردرمانی، تعداد مراجعین شامل 115 نفر با 502 جلسه در ارائه خدمت است که در این بخش تخفیف هم به مددجویان ارائه شد، در این راستا ارائه تخفیف معادل ۴۵ درصد تعرفه به عموم مراجعه کنندگان است.

 

بحرانی در رابطه با فیزیوتراپی عنوان کرد: تعداد مراجعین در بخش فیزیوتراپی253 نفر شامل2800 جلسه ارائه خدمات است و تخفیف به مددجویان در این بخش نیز ارائه شده است که ارائه خدمات از 34 درصد  به 66 درصد در مقایسه با 6 ماهه اول سال 97 رشد داشته است.

 

وی در مورد ارتز و پروتز خاطرنشان کرد: تعداد مراجعین در این بخش 366 نفر است که به مددجویان  ارائه شده و خدمات از 38 درصد به 62 درصد در مقایسه با 6 ماهه اول در سال گذشته رشد نشان می دهد.

 

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم گفت:در بخش گفتار درمانی در 6 ماه نخست سال افتتاح و راه اندازی مجموعه ای یکم تیرماه صورت گرفت و ارائه خدمات از 8 درصد  به 92 درصد در پایان شهریور رسیده است.

 

وی بیا کرد: در این بخش تعداد مراجعین 119 نفر و تعداد جلسات ارائه خدمات566 جلسه بوده است.


١٨:١٣ - سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٥٩٨    /    تعداد نمایش : ٨خروج