سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم:

خدمت به زائرین اربعین حسینی، ارزش و پاداش توصیف ناپذیری داردمدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: خدمت به زائرین اربعین حسینی، ارزش و پاداش توصیف ناپذیری دارد و باید قدردان فرصت های پیش رو در خدمت رسانی به زائرین اربعین باشیم.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد گل فشان در نشست هماهنگی تیم پزشکی و درمانی اعزامی به عتبات در ایام اربعین عنوان کرد: جان بسیار شیرین است و گاهی این جان دادن در راه حق،شیرین تر از عسل می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: وقتی حضرت قاسم این نوجوان عزیز در کربلا در وصف شهادت می گوید شیرین تر از عسل است به معنای وصعت فداکاری و از خود گذشتگی در راه خداست.

وی اظهار کرد: زمانی که پیامبر(ص) به معراج رفتند در عرش الهی درباره امام حسین(ع) گفته شد که ایشان سفینه نجات است، هر کس به این سفینه وارد شد نجات پیدا می کند.

گل فشان بیان کرد:در مورد حضرت نوح(ع) شنیدیم آن هایی که سوار بر کشتی شدند نجات یافتند و آنان که سرکشی کردند، نابود شدند.

وی در باره جایگاه والای پیاده روی اربعین تصریح کرد: شما خادمان زائران، در مسیر مهمی دعوت شده اید راهی که هر نفس و قدم اش ارزش دارد و پاداش زیادی برای آن ثبت می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: این سفر کربلا سختی هایی دارد، اما همین سختی ها و دشواری ها همانند عسل شیرین است،اینکه اسم نوشته شده و عده ای برای این سفر پذیرش نشدند قطعا به حال کسانی که عازم سفر اربعین هستند غبطه می خورند، پس ارزش دعوت را بدانیم.

وی گفت: شما داوطلبین هلال احمر برای افرادی خدمت می کنید که مورد عنایت حضرت حق هستند و با پاهایی خاک آلود و تاول زده می آیند، همین پاهایی که شما شستشو می کنید و تاول ها را درمان می کنید چقدر برای مردم عراق ارزش و قرب دارد.

گل فشان بیان کرد: شما عزیزان، زیر پرچم حضرت معصومه(س) به این سفر می روید و این خدمتی خاص است، به نظر من افرادی که به نمایندگی از آستانه قدس امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) به کربلا می روند، اجر و قرب دیگری دارند و نظری دیگر روی آن هاست.

وی عنوان کرد: در این سفر مشکلات و کمبودهایی در جای خواب و استراحت گاه و گستردگی وظایف وجود دارد،اما چه بسا افرادی که سختی ها را متوجه نمی شوند و بالاتر از شیفت هم زحمت می کشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: لذت می بریم وقتی جوانانی با چنین نگرش هایی پای در میدان خدمت به زائران می گذارند، امسال، پنجمین سال اعزام برای خدمت به زائران اربعین است و ما به نام حضرت معصومه(س) به زائرین، خدماتی می دهیم.

وی گفت: در این اعزام ها هر سال بهتر از سال قبل بودیم و نسبت به موکب ها خدمات برجسته تر شده است، سال قبل مرکز برتر شناخته شدیم.

گل فشان خاطرنشان کرد: این مرکز رسمی هلال احمر است و اگر کسی از این جا به مراکز درمانی اعزام شود رایگان مداوا می شود، پس اهمیت بالایی در نوع خدمت رسانی به زائران دارد.

وی بیان کرد: سال قبل 4 مورد خطرناک به این مرکز مراجعه شد که از مرگ حتمی نجات یافتند در این باره ایست قلبی و برق گرفتگی گزارش شد که بهبود یافتند، این ها به برکت این پرچم و دعای خیر مردم است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: برای اعزام به کربلا،همه در حضرت معصومه(س) در صحن امام رضا(ع) گرد هم می آئیم و در مراسمی عرفانی و معنوی حضور می یابیم،انتظار می رود در این سفر اجر و پاداش ها را با ابراز ناراحتی، خراب نکنیم، هنر این است زیبایی های این سفر معنوی را از میان نبریم.

یادآور می شود در این نشست، رئیس اداره حراست به تشریح نکات امنیتی این سفر پرداخت و همچنین اعضای گروه اعزامی به تبادل تجربیات در خصوص حضور موثرتر در خدمت رسانی پرداختند.

گفتنی است؛ تیم پرشکی و درمانی زیر نظر مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از روز ۱۳ مهرماه سال جاری به عتبات اعزام و تا روز ۲۹ مهرماه اقدام به ارائه خدمت می کند.

 


٠٨:٢٨ - پنج شنبه ١١ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٥٤٧    /    تعداد نمایش : ٤خروج