سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم:

نیروهای داوطلب هلال احمر در امور حسنه ای چون اهدای خون، پیشتاز هستند


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: نیروهای داوطلب هلال احمر به دلیل روحیه نوع دوستی، در امور حسنه ای چون اهدای خون، پیشتاز هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، دکتر محمد گل فشان، در مراسم تجلیل از تلاش های جمعیت هلال احمر استان قم در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون و همچنین تقدیر از روسای خانه های هلال در راستای فرهنگسازی در خصوص اهدای خون اظهار کرد: انتقال خون از نظر علمی برای سلامت اهمیت زیادی دارد و اقدامات فراوانی برای تهیه فرآورده ها انجام می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در واقع زحمات گسترده ای در حیطه سلامت جامعه در انتقال خون انجام می شود که جای تقدیر دارد.

وی عنوان کرد: وقتی خانواده و عزیزمان در مواقع ضروری نیاز به خون پیدا می کنند،نوعی آرامش حاکم است که خون سالمی را دریافت می کنیم.

گل فشان بیان کرد: این سلامت خون، یک اعتبار مهم برای سازمان انتقال خون ایران است و ما در رتبه یک جهانی قرار داریم و وضعیت خونی کشور این جایگاه مطلوب را نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای داوطلب هلال احمر به دلیل روحیه نوع دوستی، در امور حسنه ای چون اهدای خون،پیشتاز و در صحنه حاضر هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: حتی می توان در بخش های جعفریه و کهک و سلفچگان و خلجستان نیز با هماهنگی لازم در اهدای خون وارد عمل شویم.

وی گفت: در حال حاضر 107 خانه هلال در قم فعال است و تعامل خوبی با مراکز مختلف از جمله حوزه علمیه و سازمان تبلیغات و مراکز علمی دیگری داریم ضمنا در مساجد نیز خانه های هلال برپاست و با این همراهی می توان بسیاری از افراد را برای اهدای خون بسیج کرد.

گل فشان اظهار کرد: اعزام تیم های اربعین را پیش رو داریم و در هر دقیقه برای فعالیت های گسترده داوطلبین در حال برنامه ریزی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: هلال احمر نماد از خودگذشتگی است ما در اعزام اخیر خود به منطقه سرباز در سیستان بلوچستان در بدترین شرایط آب و هوایی افرادی داشتیم که جان فشانی های زیادی کردند از جمله یک فوق تخصص که اقدامات با ارزشی را با هزینه های شخصی برای مردم انجام داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: دشواری زیادی در اسکان نیروها در ماموریت ها داریم اما این عزیزان و نیروهای ارزشی در هر شرایطی در کنار مردم مشغول به خدمت هستند.

یادآور می شود، طرح حمایت ماندگار طرح ملی اهدای خون است که توسط دواطلبان هلال احمر به صورت مستمر اجرا می شود.

گفتنی است؛ مدیر انتقال خون قم با اهدای لوحی از تلاش های دکتر گل فشان تقدیر کرد؛ در این لوح تقدیر آمده است "جناب آقای محمد گل فشان، ترویج فرهنگ ایثار و افزایش احساس مسئولیت در قبال افراد جامعه برای تقویت سلامت جامعه در مواقع نیاز موجب گسترش احساس نوع دوستی و از خودگذشتگی در بین اقشار مختلف می گردد.

از جنابعالی که در زمینه ترویج و ترغیب فرهنگ حسنه و انسان دوستانه اهدای خون و در نتیجه تامین خون سالم و کافی موجب نجات جان بسیاری از بیماران نیازمند به خون شده اید سپاسگزاری و تقدیر می کنیم و بهروزی شما را در جوار حرم کریمه اهل بیت در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) از خداوند متعال مسئلت می نمائیم."


٢٠:٠٤ - سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٥٢٥    /    تعداد نمایش : ١٠خروج