سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با روز جهانی سالمند؛

طرح نیابت توسط داوطلبان هلال احمر اجرایی شد


داوطلبان جمعیت هلال احمر قم همزمان با روز جهانی سالمند طرح ملی نیابت را اجرایی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ امیرحسین علیمردانی اظهار کرد: همزمان با روز جهانی سالمند داوطلبان جمعیت هلال احمر قم طرح ملی نیابت را اجرایی کردند.

وی افزود: شماری از داوطلبان با حضور در حرم حضرت مطهر حضرت معصومه (س) و آسایشگاه سالمندان بقیه الله (عج) روز سالمند را در کنار کهنسالان گرامی داشتند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: این طرح در دو برنامه مجزا با مشارکت جمعی از داوطلبان خواهر و برادر در قم برگزار شد.

علیمردانی با تاکید بر اهداف انسان دوستانه هلال احمر تصریح کرد: طرح نیابت با هدف دلجویی و تسکین آلام سالمندان در ایام و مناسبت های مختلف سال اجرایی می شود.


معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم افزود: سالمندن از سرمایه های معنوی هر جامعه ای هستند.


وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(علیه‏ السلام)که فرمودند: «َظِّمُوا کِبارَکُم و صِلُوا أرحامَکُم؛ بزرگسالان خود را احترام کنید و صله ارحام به جاى آورید» گفت: بر ما واجب است تا به دلجویی از آنان بپردازیم و به نیابت از فرزندانشان آنان را  تکریم کنیم.

وی سالمندی را دوران پختگی، ورزیدگی و زمان احساس بی نیازی و فرصت سیر به سوی کمال و رسیدگی به خویشتن دانست و خاطرنشان کرد: سالمندان، ارزش های وجودی خانواده و جامعه هستند.

علیمردانی در ادامه عنوان کرد: سالمندی می تواند به عنوان مرحله ای موثر و تاثیرگذار در زندگی باشد و با استفاد از ظرفیت تجربه سالمندان راه های پیش روی نسل جوانتر را هموارتر است.


١٩:٥٥ - سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٥٢٣    /    تعداد نمایش : ٩خروج