پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

برای اولین بار در کشور صورت گرفت

استفاده از دستگاه بومی اسکن سه بعدی پا در مرکز ارتوپدی فنی جمعیت هلال احمر استان قم

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: دستگاه بومی اسکن سه بعدی پا برای اولین بار در کشور در مرکز ارتوپدی فنی این جمعیت تهیه و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، دکتر محمد گل‌فشان با اعلام این خبر گفت: در سال جاری که حمایت از تولید کالای ایرانی مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفت، جمعیت هلال احمر تصمیم گرفت به منظور تجهیز مرکز ارتوپدی فنی از دستگاهی استفاده نماید که ساخت مهندسین ایرانی باشد.

وی افزود: دستگاه اسکن سه بعدی پا، قبلا با هزینه‌های کلانی از خارج از کشور وارد ایران می‌شد که با پیگیری هلال احمر با قیمتی به مراتب پایین‌تر بومی سازی شده است که همین موضوع نشان از توان تولید مهندسان ایرانی دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: این دستگاه، توسط شرکت دانش بنیان صدرا طراحی و تهیه شده و قادر است تصویر واقعی پا را به صورت سه بعدی اسکن نماید و مشکلات آن را نمایش دهد.

دکتر گل‌فشان هدف از تجهیز این مرکز به دستگاه اسکن سه بعدی پا را اهمیت توجه به مشکلات پا دانست و گفت: استفاده از این خدمات برای مراجعه‌کنندگان به صورت حمایتی در نظر گرفته شده و با حداقل هزینه است.

وی تصریح کرد: افرادی که دچار انحراف مچ پا و کف پا هستند، کودکان دچار صافی کف پا و بیماران دیابتی که زخم کف پا دارند یا ریسک زخم شدن در آنها بالاست می‌توانند از خدمات این مرکز بهره‌مند شوند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار داشت: مجتمع توانبخشی هلال احمر شامل مراکز کاردرمانی، ارتوپدی، فیزیوتراپی و گفتار درمانی است و مرکز ارتوپدی فنی در این مجتمع از سال 93 راه‌اندازی شده است و تاکنون خدمات گسترده‌ای را به بیماران ارائه داده است.

گفتنی است: مجتمع توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قم واقع در میدان سعیدی، خیابان هفتم تیر، کوچه یک می‌باشد.


١١:٤٩ - پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٢٥١    /    تعداد نمایش : ١٤٤٢خروج