جمعیت هلال احمر استان قم

دوشنبه 05 آبان 1399

نشست بررسی آیین نامه تشکیل تیم های امداد ونجات کوهستان توسط امدادگران محلی برگزار شد

با همکاری هیات کوهنوردی استان قم، نشست بررسی آیین نامه تشکیل تیم های امداد ونجات کوهستان توسط امدادگران محلی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، هادی سلیمی با اعلام این خبر گفت: در نشست مشترکی که با رییس هیات کوهنوردی استان برگزار شد، آیین نامه تشکیل تیم های امداد ونجات کوهستان توسط امدادگران محلی به قید فوریت اجرایی می شود.

 

وی با اشاره به  مسائل و مشکلات جاری در زمینه امدادو نجات کوهستان از قبیل مسافت های طولانی تا نقاط حادثه و تاخیر در حضور و عدم آشنایی امدادگران به منطقه گفت: عدم آمادگی جسمانی و  حضور به موقع امدادگران، مشکلات ترافیکی و امکانات لجستیکی، فدراسیون کوهنوردی و جمعیت هلال احمر استان بر اساس تفاهم نامه ای درصدد همکاری و تشکیل تیم های امدادگران محلی بر آمدند.

 

معاون امدادو نجات جمعیت هلال احمر استان قم بیان داشت: این طرح با شعار امدادگران محلی فرشته های نجات آغاز شده و و هدف آن ارتقاء کیفیت جستجو و نجات، امدادرسانی سریع تر به مصدومین و نجات جان انسان ها و کمک به مردم بومی در صورت بروز حوادث طبیعی می باشد.

 

سلیمی در مورد اجرایی نمودن این تفاهم نامه بیان داشت: در مرحله نخست باید  جلسات مکرر با شورایاری و دهیاری جهت توجیه طرح مذکور و حمایت مادی و معنوی از تیم های منطقه  به عمل آمده و سپس نیروهای امدادگر محلی و افراد واجد شرایط و علاقمند توسط هیات کوهنوردی ساماندهی خواهند شد.

 

وی افزود: پوشش حمایت های قانونی امدادگران نظیر حمایت های حقوقی، مادی و معنوی توسط هلال احمر و هیات کوهنوردی صورت خواهد پذیرفت.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *