جمعیت هلال احمر استان قم

دوشنبه 05 آبان 1399
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد:

آموزش مباحث امدادی به بسیجیان گردان بیت المقدس حوزه 11

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس و با هماهنگی های به عمل آمده، بسیجیان گردان بیت المقدس حوزه 11، مباحث امدادی را در مدرسه امداد و نجات این جمعیت آموزش دیدند.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، هادی سلیمی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تجربه حوادث و بلايا در كشور ما نشان داده كه معمولاً در پي بروز بلاياي طبيعي و در شرايط حاد و بحراني، نيروهاي داوطلب بسيجي همگام با نیز های امدادی هلال احمر نقش مؤثري در موقعيت هاي بحراني دارند.

 

وی افزود: از آنجایی که حادثه هیچگاه خبر نمی‌دهد و ما باید پیش از وقوع سوانح و حوادث آموزش های لازم و جامع را به کلیه عوامل اجرایی از جمله نیروهای جوان و زبده بسیجی ارائه دهیم، در همین راستا و به مناسبت هفته دفاع مقدس وبا هماهنگی های به عمل آمده با گردان بیت المقدس حوزه 11 ،به 80 نفر از  بسیجیان این گردان، مباحث کاربردی امدادی در مدرسه امداد و نجات این جمعیت آموزش داده شد. .

 

معاون امدادو نجات استان قم ادامه داد: انواع سرپناه،  نقش چادر در پناه گیری، مزایا و معایب چادر و همچنین نحوه برپایی اردوگاه، اسکان اضطراری، نحوه صحیح فیکس کردن و حمل مصدوم، انواع حمل، آشنایی با برانکارد و  نحوه استفاده از آن و مباحث امدادی دیگر از جمله سرفصل‌های ارائه شده در این آموزش ها بود.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *