جمعیت هلال احمر استان قم

پنجشنبه 10 مهر 1399
رئیس ستاد اقامه نماز قم:

هلال احمر در اقامه‌ی نماز و خدمت به آن سابقه‌ی درخشانی دارد

مراسم تجلیل از خادمین نماز جمعیت هلال احمر استان قم با حضور مدیر عامل جمعیت، حجت‌الاسلام والمسلمین علامه مهری نماینده ولی فقیه درجمعیت و محمد خامه‌یار رئیس ستاد اقامه نماز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ حجت الاسلام والمسلمین علامه مهری در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه ولایت و امامت، با اشاره به حدیثی از امام باقر(ع) که دین بر پنج پایه قرار دارد که نماز یکی از این پایه هاست، گفت: نماز پایه و اساس دین است و انسان را از فساد، تباهی، زشتی‌ها و فحشا دور می‌کند.

وی افزود: به فرموده پیامبر اکرم(ص) نماز ستون دین است و سایر فروعات دین از جمله امر به معروف، نهی از منکر، جهاد، خمس، حج، زکات و... به مثابه ریسمان و میخ‌هایی است که خیمه را با آن محکم می‌بندند و نماز به عنوان ستونی است که این خیمه را نگه داشته است.

نماینده ولی فقیه درجمعیت هلال احمر استان قم؛ ضمن تقدیر و تشکر از خادمان نماز اظهار داشت: خدمت به نماز، خدمت به همه فروعات دین است و خادمان این عرصه نیز باید همیشه باید به عنوان مشوق و مبلغ دیگران برای اقامه‌ی نماز باشند.

در ادامه این مراسم، محمد خامه‌یار رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه به هیچ یک از کارهایی که انجام می‌دهم افتخار نمی‌کنم مگر خدمت به مردم و خدمت به نماز گفت: هلال احمر همیشه در خدمتگزاری به مردم در سختی‌ها و حوادث پیشقدم بوده است و بایستی افتخار خود بدانید که در این عرصه همیشه موفق عمل کرده‌اید.

وی افزود: هلال احمر یکی از دستگاه‌هایی که در اقامه‌ی فریضه‌ی نماز و خدمت به آن سابقه‌ی درخشانی دارد و تجلیل از خادمان نماز بهانه‌ای خواهد بود که در این عرصه قدم‌های بیشتری برای فرهنگسازی این فریضه برداریم چرا که خدمت به نماز خدمت به امام عصر(عج) خواهد بود.

محمدرضا بهرامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم نیز در این مراسم با اشاره به اینکه تنها در قرآن برای خادمی نماز تاکید شده است گفت: با توجه به اینکه هلال احمر در امداد و نجات همیشه متولی بوده است در انجام کارهای فرهنگی نیز همیشه پیشقدم بوده است.

وی خاطر نشان کرد: هلال احمر باعث افتخار خود می‌داند که حتی در حوادث و سوانح نیز اقامه‌ی نماز را جزء اولویت‌های خود می‌داند.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *