جمعیت هلال احمر استان قم

پنجشنبه 10 مهر 1399
حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور:

هلال احمر یکی از مردمی‌ترین دستگاه‌های کشور است

مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان قم با حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمدرضا بهرامی در این دیدار با اشاره به افتتاح پروژه‌های اخیر هلال احمر اظهار داشت: 13 طرح عمرانی با هزینه‌ای بالغ بر 140 میلیارد ریال با حضور دکتر همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور افتتاح شد.

وی افزود: دو سامانه فراخوان امدادگران و کارکنان عملیات در قالب اپلیکیشن آلارم رسان که فراخوان نیروهای عملیاتی در سریعترین زمان با کمترین خطا و سامانه‌ی ارزیابی اولیه و گزارش سریع از وقوع حادثه به عنوان دو طرح کشوری مطرح شدند که مقرر گردید قم به عنوان پایلوت اجرای این سامانه باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: اولین پایگاه خیرساز هلال احمر با عنوان پایگاه امداد و نجات ایرانی در 45 کیلومتری شهر قم و همچنین تفاهم نامه‌ احداث دو پایگاه امداد و نجات در کیلومتر 34 آزادراه قم- گرمسار و کیلومتر۵ اتوبان قم- تهران نیز با حضور دکتر همتی منعقد شد.

بهرامی در ادامه با اشاره به عملکرد هلال احمر در مقابله با ویروس کرونا گفت: در این زمینه 180 کپسول اکسیژن، ونتیلاتور، اکسیژن‌ساز و تخت در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت و همچنین به دلیل درخواست‌های بسیار بالای مردم بنا بر این شد با همکاری مجمع خیرین سلامت و هلال احمر 80 دستگاه کپسول اکسیژن نیز به این مجموعه اضافه شود تا بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران کرونایی باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: همچنین توانستیم با همکاری و مساعدت خیرین 7500 بسته غذایی را در قالب سبدهای معیشتی در اختیار خانواده‌های نیازمند متاثر از کرونا قرار دهیم.

بهرامی با اشاره به اینکه هلال احمر یک مجموعه عام‌المنفعه است و هدف آن کمک به انسان‌های نیازمند و تسکین آلام آنها می‌باشد گفت: برای رفع موانع و مشکلات هلال احمر در امر کمک و خدمت‌رسانی به بیماران بی‌بضاعت، مساعدت و همکاری بیشتر خیرین و مسئولین استان را می‌طلبد.

وی تصریح کرد: هلال احمر از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است ولی به دلیل تک شهرستان بودن استان قم، مشکلات زیادی در تامین و تجهیز امکانات و همچنین تامین نیروی انسانی دارد که در این زمینه نیازمند همکاری دولت و مسئولین مربوطه هستیم.

وی همچنین در این دیدار با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های جمعیت در حوزه‌ی جوانان، فراهم کردن امکانات رفاهی برای آنان است، خواستار رفع موانع و مشکلات در زمینه‌ی تامین ساختمان این جمعیت شد.

در ادامه این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: هلال احمر یکی از مردمی‌ترین دستگاه‌های کشور است که از ظرفیت‌‌های بسیار خوبی برای جذب نیروهای داوطلب مردمی برخوردار است و همچنین به دلیل وجود حوزه‌های علمیه، می‌تواند از نیروهای طلبه برای کارهای جهادی استفاده نماید.

وی تصریح کرد: استان قم شاهراه مواصلاتی 17 استان در کشور محسوب می‌شود به همین دلیل حوادث و تصادفات جاده‌ای بسیاری در آن رخ می‌دهد و همچنین به دلیل زلزله خیز بودن و حوادث غیرمترقبه نیازمند تقویت امکانات و تجهیزات می‌باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برای تقویت و تجهیز امکانات جمعیت هلال احمر و همچنین تامین نیروهای انسانی نیازمند حمایت، همکاری و تلاش بیشتر دولت، نمایندگان مجلس، مسئولین دستگاه ها و وزارتخانه‌های ذیربط و همچنین استفاده از ظرفیت خیرین برای رفع موانع و مشکلات این جمعیت هستیم.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *