جمعیت هلال احمر استان قم

پنجشنبه 10 مهر 1399
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم:

انتقال خون، سازمانی پیشرو در امر کمک‌رسانی در حوادث کشوری و ملی است

مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان قم به مناسبت روز اهدای خون با دکتر مرتضی نوریان رئیس سازمان انتقال خون دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی در این دیدار با اشاره به تعامل سازنده دو سازمان هلال احمر و انتقال خون گفت : در جامعه ما حوادث و سوانح وجود دارد و این مساله نیاز به مصارف مختلف خون و فرآورده های آن را بالا برده است و بنابر این تامین سلامت انسان ها از وظایف اساسی هلال حمر است که با ترغیب داوطلبان و اعضای اهداء کننده این امر محقق می شود .

وی با اشاره به اینکه از دیرباز تاکنون اهدای خون داوطلبانه در برنامه های اعضا و داوطلبان خیراندیش و نیکوکار هلال احمر بوده و به طور مستمر اقدام به این عمل انساندوستانه کرده اند، اظهار داشت: دو طرح ملی قرار مهربانی و طرح ماندگار با مشارکت جوانان و داوطلبان جمعیت حداقل دو بار در سال و همچنین در مناسبت‌های مختلف بنا به درخواست انتقال خون با هدف تامین خون و فرآورده های خونی سالم اجرا می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به رخداد حوادث و سوانح مترقبه و غیرمترقبه که در طول سال در کشور و دنیا رخ می‌دهد تصریح کرد: انتقال خون همواره یکی از دستگاه‌های پیشرو در امر کمک‌رسانی در حوادث و سوانح کشوری و ملی است.

در ادامه این دیدار دکتر مرتضی نوریان رئیس سازمان انتقال خون استان قم با قدردانی از اقدامات صادقانه جمعیت هلال احمر در طول سال گذشته و سنوات قبل بابت همکاری مستمر در تامین خون موردنیاز مردم اظهار داشت: اهدای خون همواره باعث نجات جان انسان‌ها شده و یکی از راهکارهای مهم حفظ سلامت انسانها و جلوگیری از مرگ و میر در اثر خونریزی‌ها است.

وی افزود: هلال احمر به دلیل وجود اعضا و نیروهای داوطلب خود، در زمینه اهدای خون و تامین خون کافی برای بیماران نیازمند یکی از پشتوانه‌ها و سرمایه‌های اصلی سازمان انتقال خون در ایام مختلف سال است و همواره در این زمینه کمبودهای ما را جبران نموده است.

رئیس سازمان انتقال خون قم  تصریح کرد: هلال احمر با توجه به ظرفیت خود توانسته حتی در روستاها و مناطق مختلف استان نیز به ما یاری برساند.

نوریان خاطر نشان کرد: عملکرد جمعیت هلال احمر و سازمان انتقال خون به دلیل اینکه در رفع آلام بشری و نجات جان  انسان‌ها فعالیت می‌کنند، بسیار نزدیک به یکدیگر است و امیدوارم این همدلی و همکاری برای همیشه تداوم داشته باشد.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *