جمعیت هلال احمر استان قم

دوشنبه 05 آبان 1399
معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم:

هلال احمر یکی از نهادهای مورد اعتماد مردم است

معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: هلال احمر یکی از نهادهای مورد اعتماد و اطمینان مردم و در جمع آوری کمک های مومنانه پیشتاز بوده است.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، حجت الاسلام والمسلمین قاسمی نیا در بازدید از دبیرخانه طرح ویزای معنوی اربعین هلال احمر گفت: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی عاشقان و شیفتگان اباعبدالله الحسین(ع) توفیق پیاده روی بزرگ و حماسه ساز نجف به کربلا و زیارت حضوری در روز اربعین در کربلای معلی امکان پذیر نخواهد بود.

وی افزود: هر سال در مراسم پیاده روی بزرگ اربعین، جوانان، داوطلبان، امدادگران و نجاتگران هلال احمر قم در کشور عراق در راه نجف به کربلا به زائران امام حسین(ع) خدمت رسانی می کرد که در سال جاری به دلیل امکان پذیر نبودن حضور در کربلا، طرح ارزشمند ویزای معنوی اربعین را آغاز کرده است.

معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم ادامه داد: این حرکت ارزشی، معنوی، مادی، الهی و حسینی با هدف جمع آوری کمک های مومنانه برای خانواده های نیازمند در راستای اهداف جمعیت هلال احمر که نوعدوستی، انسان دوستی و تسکین آلام بشری است انجام می شود.

قاسمی نیا بیان داشت: کسانی که هر سال در مراسم پیاده روی بزرگ اربعین شرکت داشتند می توانند بخشی از هزینه سفر خود را صرف کمک به نیازمندان کنند و با این حرکت دینداری و شیفتگی خود را نسبت به امام حسین(ع) نشان دهند.

وی افزود: در این راستا نیز هلال احمر با اجرای طرح ویزای معنوی اربعین اقدام به جمع آوری کمک های مومنانه برای خانواده های نیازمند کرده است که مردم دیندار و نوعدوست می توانند کمک های نقدی و غیر نقدی خود را که یکی از بهترین وموثرترین گامها برای شرکت در این طرح عظیم است به دبیرخانه طرح ویزای معنوی اربعین تحویل دهند.

معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: هلال احمر همیشه در جمع آوری کمک مومنانه پیشتاز بوده و یکی از نهادهایی است که همیشه مورد اعتماد و اطمینان مردم است و بر خود لازم می دانیم از همه کسانی که پایه گذار این طرح معنوی بودند تقدیر و تشکر نماییم.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *