جمعیت هلال احمر استان قم

جمعه 14 آذر 1399
در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری

طرح آمران سلامت در قم آغاز به کار کرد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت:در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری، طرح آمران سلامت در استان قم آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی اظهار داشت: با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی حضور پر شمار نیروهای داوطلب در ماه‌های اول شیوع بیماری و خدمات مؤثر آنان همانند کمک به پرستاران، ضدعفونی کردن دستگاهها و معابر، راهنمایی خانواده‌ها و کمک به افراد سالمند، استمرار این فعالیتها و همچنین دعوت از نیروهای داوطلب مخلص و جوانان مؤمن و صالح برای ورود دوباره به این عرصه و لزوم تلاش مضاعف و بکارگیری ابتکارات جدید برای مواجهه با ویروس کرونا ، طرح‌ آمران سلامت با هدف توسعه آموزش‌های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌پذیر جامعه در مواجهه با ویروس کرونا در جمعیت هلال‌احمر سراسر کشور با مشارکت اعضاء جمعیت هلال احمر قم اجرا خواهد شد.

وی افزود: این طرح در ۵۰ پایگاه ثابت و سیار در مکانهای پر تردد از قبیل حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران و فروشگاههای بزرگ استان قم و... با هدف راهنمایی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، توصیه و تأکید به حفظ فاصله اجتماعی، امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شأن و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه که از مهم‌ترین وظایف آمران سلامت است، به اجرا در می آید.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: هلال احمر از آغاز شیوع ویروس کرونا فعالیت‌هایی همچون غربالگری در مبادی ورودی شهر و مناسبت‌های مختلف، ضدعفونی و توزیع ماسک، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی با هدف کمک به نیازمندان و متاثرین از کرونا و در اختیارگذاشتن امانی تجهیزات پزشکی از جمله کپسول اکسیژن، مانومتر، دستگاه اکسیژن ساز و ... به بیماران متاثر از ویروس کرونا را انجام داده است.

یادآور می‌شود: طرح آمران سلامت با استقرار ۵۰ پایگاه ثابت وسیار از ۵ تا ۱۵ آبانماه با شعار ( جامعه را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت می کنیم ) با مشارکت اعضاء جمعیت هلال احمر قم در سرتاسر کشور برگزار خواهد شد .

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *