جمعیت هلال احمر استان قم

دوشنبه 05 آبان 1399
به همت کاروان سلامت و نذر آب 3 هلال احمر قم صورت گرفت؛

صرف هزینه 12 میلیارد ریال خدمات درمانی، آموزشی، فرهنگی و حمایتی و نذر آب در مناطق محروم شهرستان ایرانشهر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خدمات درمانی، آموزشی، فرهنگی و آموزشی سومین کاروان سلامت و اجرای طرح ملی نذر آب هلال احمر قم در دهستان ابتر از توابع شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان را تشریح کرد.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمدرضا بهرامی اظهار داشت: کاروان سلامت و اجرای طرح ملی نذر آب برای سومین سال متوالی در دهستان ابتر از توابع شهرستان ایرانشهر واقع در استان سیستان و بلوچستان مستقر شدند و از 24 لغایت 29 شهریورماه سال جاری، خدمات درمانی، آموزشی، فرهنگی، حمایتی و اجرای نذر آب 3 با هدف تامین آب شرب سالم برای مناطق محروم و دچار خشکسالی با حضور پزشکان، پیراپزشکان و خیرین داوطلب و همچنین تیم سحر این جمعیت ارائه کردند.

وی تصریح کرد: ارزش ریالی کل اقلام اهدایی مصرفی و غیرمصرفی شامل خدمات معیشتی از قبیل پوشاک، کیف و کفش، اسباب‌بازی، لوازم التحریر، 2 تخته فرش، کولر آبی، کولر گازی، وسایل کمک آموزشی، خدمات درمانی، فرهنگی، بهداشت محیطی، دارویی، نذر آب و سایر خدمات دیگر حدود 12 میلیارد ریال می‌باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان داشت: 30 نفر شامل پزشک، پیراپزشک، کارشناسان فرهنگی آموزشی و خیرین که از داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر استان قم هستند در این کاروان حضور داشتند.

بهرامی افزود: در بخش درمانی این کاروان، روزانه 20 نفر شامل 10 پزشک متخصص، فوق تخصص در زمینه‌های ریه و بیماری‌های تنفسی، زنان و زایمان، اطفال، داخلی، آنکولوژی، ۳ نفر دندانپزشک و 10 پیراپزشک شامل ماما، پرستار، دستیاران دندانپزشک طی 86 نفر روز خدمات ارائه می‌دادند که جمعا 2751 نفر از خدمات پزشکان و پیراپزشکان در مدت حضور کاروان سلامت بهره‌مند شدند.
وی ادامه داد: 3815 قلم دارو به ارزش 697 میلیون و 910 هزار ریال به بیماران نیازمند مناطق محروم شهرستان ایرانشهر اهدا شد، همچنین تعداد 4248 قلم وسایل مصرفی و 62 قلم وسایل غیرمصرفی در بخش تجهیزات پزشکی استفاده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم به محورهای حمایتی و معیشتی این کاروان از قبیل بسته‌های مواد غذایی، بهداشتی، لوازم التحریر، اسباب بازی اشاره کرد و گفت: 667 سبد مواد غذایی به ارزش یک میلیارد و 667 میلیون و 500 هزار ریال، هزار و 338 بسته بهداشتی به ارزش یک میلیارد و 3 میلیون و 500 هزار ریال، 477 بسته لوازم التحریر به ارزش730 میلیون و 570 هزار ریال، 1320 اسباب بازی به ارزش یک میلیارد و 46 میلیون و 699 هزار ریال به خانواده‌های نیازمند این شهرستان اهدا شد.

بهرامی خاطر نشان کرد: علاوه بر این خدمات، تعداد یک کولر آبی، 2 کولر گازی، دو تخته فرش، یک تبلت نیز به نیازمندان اهدا شد و همچنین خدمات عمرانی به منظور تعمیر و بازسازی منزل مسکونی تعدادی از خانواده‌‌های محروم و بی‌بضاعت نیز صورت گرفت که ارزش ریالی این خدمات 5 میلیارد و 874 میلیون و 749 هزار ریال برآورد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح نذر آب 3 در مناطق محروم شهرستان ایرانشهر بیان داشت: با توجه به خشکسالی در منطقه سیستان و بلوچستان و اثرات تنش‌های آبی که هموطنان را متاثر کرده است، به همت خیرین جمعیت هلال احمر استان قم تعداد 7464 آب معدنی کوچک، 5006 آب معدنی بزرگ به ارزش ریالی 259 میلیون و 140 هزار ریال بین مردم نیازمند توزیع شد، همچنین تعداد 18 تانکر آب به ارزش 250 میلیون ریال خریداری و به مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در ادامه به نشست مشترک با مسئولین شرکت آب و فاضلاب شهری ایرانشهر در راستای اجرای طرح نذر آب اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز منطقه و بازدیدی که خیرین از مناطق محروم مورد نظر که در اثر خشکسالی دچار تنش‌های آبی شده بودند مقرر شد تا خیرین با خرید 2000 متر لوله 4 اینچ پلی اتیلن به همراه قطعات آن، لوله‌کشی آب شرب را برای مناطق محروم دهستان ابتر انجام دهند که به مدت یک ماه این خدمات آبرسانی طول خواهد کشید و اعتبار در نظر گرفته شده برای این کار یک میلیارد و 300 میلیون ریال می‌باشد.

بهرامی به خدمات آموزشی کاروان سلامت و نذر آب 3 هلال احمر قم اشاره کرد و گفت: برگزاری سمینار با موضوع شناخت علائم بالینی، تشخیص، راه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویژه پزشکان و کادر درمانی علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر، کلاس‌های آموزش آشنایی و مقابله با دیابت، بیماری‌های دهان و دندان، مالاریا، سوء تغذیه و بیماری کم خونی از محورهای آموزشی این کاروان سلامت بود که 810 نفر از این خدمات بهره‌مند شدند و همچنین 223 قلم وسایل کمک آموزشی به ارزش 96 میلیون و 818 هزار ریال از قبیل بروشور و سی دی و... در اختیار دانش‌آموزان و فراگیران قرار گرفت.

وی اظهار داشت: خدمات فرهنگی این کاروان سلامت توسط تیم سحر جمعیت هلال احمر استان قم صورت گرفت که در این زمینه 684 نفر از برنامه‌های فرهنگی این کاروان شامل مسابقات فرهنگی، قرآنی، ورزشی، شعرخوانی، نقاشی، خدمات روانشناختی و روانشناسی ویژه کودکان و نوجوانان بهره‌مند شدند که ارزش ریالی این خدمات 776 میلیون و 610 هزار ریال برآورد شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم به خدمات بهداشت محیطی کاروان سلامت در دهستان ابتر اشاره کرد و گفت: با استقرار تیم کاروان سلامت در درمانگاه دهستان ابتر، به صورت روزانه این درمانگاه و منطقه و همچنین مدارس این دهستان در مقاطع ابتدایی و راهنمایی به صورت 2 روز در میان ضد عفونی و گندزدایی می‌شدند که در این زمینه 2500 نفر از این خدمات به ارزش 85 میلیون ریال بهره‌مند شدند.

بهرامی افزود: مبلغ دو میلیارد و 203 میلیون و 428 هزار ریال در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی و بهداشت محیط هزینه شد و همچنین 1010 نفر نیز از خدمات دیگر کاروان سلامت و نذر آب 3 هلال احمر استان قم استفاده کردند که در این زمینه یک میلیارد و 245میلیون ریال هزینه شده است.

وی در پایان از جمعیت هلال احمر استان گیلان که به عنوان تیم پشتیبان، کاروان سلامت و نذر آب 3 هلال احمر قم را در انجام خدمات درمانی، آموزشی، فرهنگی و حمایتی یاری نمودند تشکر و قدردانی کرد.

 

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *