جمعیت هلال احمر استان قم

پنجشنبه 10 مهر 1399
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم:

هلال احمر نقشی موثر در حوادث و بحران‌‌ها دارد

حجت الاسلام و المسلمین حسن هنرمند مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم و هیئت همراه از داروخانه و مرکز جامع توانبخشی هلال احمر استان بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ بهرامی دراین بازدید با اشاره به اینکه توانبخشی در راستای تاب آوری جامعه نقش اساسی و حائز اهمیتی دارد و با استفاده از آن می توان آسیب دیدگان حوادث را به زندگی عادی و روزمره برگرداند اظهار داشت: مرکز توانبخشی هلال احمر با داشتن امکانات وتجهیزات کافی و کارشناسان مجرب می‌تواند به عنوان قطبی در ارائه خدمات به ایثارگران و خانواده‌های شهید استان مفید واقع شود .

وی افزود: در این مرکز خدماتی از قبیل کاردرمانی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی و ارتوپدی فنی به شهروندان ارائه می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار داشت: در بخش فیزیوتراپی، بیمارانی که دچار آسیب شده باشند و در حال حاضر دوران نقاهت را می گذرانند در جهت بهبود آسیب، از خدمات این مرکز بهره می گیرند.

بهرامی تصریح کرد: در بخش ارتوپدی فنی نیز با تولید ارتز (وسایل کمکی همچون کمربندهای طبی، کفش های طبی، مچ بند و غیره) و پروتز (اندام مصنوعی) و همچنین اسکن سه بعدی کف پا و در بخش کاردرمانی در دو قسمت ذهنی- جسمانی و گفتار درمانی به بیماران خدمات ارائه می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: مرکز توانبخشی هلال احمر استان جزء بخش عمومی غیر دولتی بوده‌ اما تعرفه ها در مقایسه با بخش خصوصی بسیار پایین تر است.

وی ضمن اعلام آمادگی هلال احمر برای ارائه خدمات توانبخشی به جانبازان و خانواده‌های شهدا اظهار داشت: علاوه بر این خدمات، بخش تجهیزات امانی هلال احمر که با کمک خیرین تامین می‌شود و در حال حاضر 20 دستگاه اکسیژن‌ساز، 300 کپسول اکسیژن، 80 عدد تخت و ... دارد نیز ، می‌تواند با اولویت قرار دادن جانبازان و خانواده‌های شهدا به ارائه خدمات بپردازد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در پایان صحبت‌های خود خواستار حمایت مسئولین و دستگاه‌های دولتی از این مرکز توانبخشی شد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسن هنرمند مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم ضمن قدرانی از خدمات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: هلال احمر جزء اولین دستگاه هایی است که در حوادث ، گرفتاری‌ها و سختی‌ها حضور پیدا می کند و نقشی موثر و مفید در حوادث و بحران‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها دارد.

وی با اشاره به امکانات بالقوه هلال احمر در زمینه‌های توانبخشی و تجهیزات امانی برای ارائه خدمات بهتر به ایثارگران و خانواده‌های شهدا، آمادگی خود را برای همکاری و مرتفع کردن مشکلات این مرکز اعلام نمود.


کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *