جمعیت هلال احمر استان قم

جمعه 14 آذر 1399

نشست کمیته‌ی استانی هماهنگی راهبری و نظارت بر خانه‌های هلال استان قم برگزار شد

نشست کمیته‌ی استانی هماهنگی راهبری و نظارت بر خانه‌های هلال استان قم با حضور مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمدرضا بهرامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در این نشست اظهار داشت: خانه‌های هلال مرکزی است با ساختار داوطلبی بدون نیروی رسمی، پیمانی یا قراردادی که در سطح محلات، مساجد، روستاها، ادارات و کارخانجات راه اندازی شده‌اند که توسط اعضا، داوطلبان و خیرین اداره می‌شود.

وی افزود: هدف از راه‌اندازی خانه‌های هلال، تحقق شعار داوطلب‌محوری و بهره‌مندی از مشارکت افتخاری و داوطلبانه‌ی تمامی افراد متقاضی فعالیت در جمعیت هلال احمر به منظور ارتقاء فرهنگ داوطلبی، ترویج فرهنگ صلح و نوع‌دوستی، حفظ کرامت انسان‌ها در جامعه و تقویت روحیه‌ افراد در زمان بحران است که در راستای اهداف جمعیت هلال احمر که حمایت از زندگی و سلامت آحاد افراد جامعه می‌باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم، ارائه‌ی آموزش‌های فرهنگی، امدادی، ارتقاء آگاهی‌های عمومی در راستای افزایش تاب‌آوری و تامین سلامت و ایمنی افراد جامعه، جذب، سازماندهی و آموزش افراد ساکن در شهرها و روستاها برای آمادگی جهت ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه در زمان حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی را از دیگر اهداف تاسیس خانه‌های هلال در استان‌ها برشمرد.

بهرامی بیان داشت: مباحث امدادی و اصول و روش‌های خدمات داوطلبانه برای همگان به ویژه جوانان، جذب و سازماندهی اعضا جهت ارائه‌ی خدمات داوطلبی به نیازمندان در شرایط عادی و بحرانی از جمله فعالیت‌های خانه‌های هلال در سراسر می‌باشد.

گفتنی است: دراین نشست درباره‌ی نحوه‌ی فعالیت خانه‌های هلال در سطوح ادارات، کارخانجات، مساجد و روستاها و همچنین نحوه‌ی تجهیز نمودن امکانات خانه‌های هلال، چگونگی تعامل با معاونت‌ها و مسئولین خانه‌های هلال، نحوه‌ی بازرسی و بازید از این خانه‌ها و همچنین اختصاص ستون مشخص در جراید استانی جهت مصاحبه با مسئولین خانه‌های هلال بحث و بررسی شد.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *