جمعیت هلال احمر استان قم

جمعه 02 آبان 1399
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی:

رفع نیازهای مردم و خدمت به آنان از نعمت‌های الهی است/ نیروهای هلال احمر همانند سربازان گمنام هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم به همراه نماینده ولی فقیه و جمعی از مسئولین این جمعیت با حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی در این دیدار اظهار داشت: یکى از مهم‌ترین آموزه‌هایی که در فرهنگ قرآن و عترت(ع) بسیار بر آن تأکید شده، خدمت به مردم و نیازمندان جامعه است. از منظر اهل بیت(ع) خدمتگزارى به افراد جامعه، حد و مرزى ندارد، لذا ما به عنوان محبان و شیعیان آن حضرات نیز شایسته است به پیروی از آن بزرگواران، به این تبیین رفتاری بیش از پیش اهمیت دهیم.

وی با اشاره به حدیث « و اعْلموا إنّ حوائج النّاس إلیْکمْ منْ نعم الله علیْکمْ، فلا تمیلوا النّعم فتحوّل نقماً» از امام حسین (ع) بیان داشت: این حدیث به  این معناست که احتیاج و مراجعه مردم به خود را یکی از نعمت های الهی بدانید و از آن نشوید که این وظیفه خدمت‌رسانى به دیگران محول خواهد شد.

نماینده‌ی آیت الله سیستانی در ایران افزود: وقتی با این نگاه که مولایمان امام حسین(ع) آن را به ما آموختند، با درخواست‌ها و نیازهای مردم مواجه می‌شویم، دیگر پاسخگویی به نیازهای آنان را برای خود دردسر و با سختی همراه نمی‌بینیم.

وی ادامه داد: رفع نیازهای مردم و خدمت به آنان را نعمتی الهی بدانید و باید همواره خدا را شاکر باشید که توفیق خدمت‌رسانی و خدمتگزاری به همنوعان را نصیبت شما کرده و حتی در یک مرحله‌ای خداوند بر سر شما منت می‌گذارد که چنین جایگاهی را به شما اعطا کرده است که بتوانید در راه گره‌گشایی و رفع حوائج خلق قدم بردارید و پاداش آن هم در دنیا نصیبتان خواهد شد و هم در آخرت هم از عنایت خاصّ پروردگار برخوردار می شوید.

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی تاکید کرد: خدمت‌رسانی به مردم و رفع نیازهای آنان مسئولیت مهمی است و می‌بایست سعی بر این باشد که این کمک‌ها با احترام و حفظ کرامت انسانی باشد  اگرچه در این مسیر با فراز و نشیب‌هایی روبرو خواهید شد اما ثابت قدم باشید و رسالت خود را به نحو احسن و بدون هیچ کوتاهی انجام دهید تا در پیشگاه خداوند متعال پیروز و سربلند باشید.

وی تصریح کرد: نیروهای هلال احمر همانند سربازان گمنام هستند که خدمت صادقانه به مردم و نیازمندان و رفع مشکلات و خشنودی آنان و همچنین  رضایت خداوند متعال را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.

در ابتدای این دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گزارشی از عملکرد این جمعیت از ابتدای سال جاری ارائه داد و گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و ابلاغ ستاد مرکزی کرونا غربالگری و تب‌سنجی  برعهده‌ی هلال احمر گذاشته شد که در این راستا در 8 نقطه‌ی ورودی استان، حدودا 150 نفر روز به غربالگری و تب سنجی مردم و مسافران مشغول شدند.

محمدرضا بهرامی افزود: در نقاهتگاهی که در مجتمع یاوران مهدی برای بیماران کرونایی که بعد از ترخیص از بیمارستان شرایط بازگشت به خانه را نداشتند پرستاران داوطلب جمعیت هلال احمر به ارائه خدمات درمانی پرداختند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان قم، جزء اولین استان‌هایی بود که با ویر