جمعیت هلال احمر استان قم

سه شنبه 27 مهر 1400
سردار میرفیضی:

خدمت به مردم وجه مشترک هلال احمر و نیروی انتظامی است

به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه وجمعی از مسئولین جمعیت هلال احمر استان قم با سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در ابتدای این دیدار گزارش مختصری از عملکرد این جمعیت از ابتدای شیوع ویروس کووید 19 و برنامه‌های هلال احمر در خصوص مقابله و پیشگیری با بیماری کرونا ارائه کرد و گفت: هلال احمر در برنامه‌های مختلف از قبیل پایش وغربالگری مسافران در مبادی ورودی استان، طرح سردار شهید سلیمانی (ناظران سلامت)، آمران سلامت، طرح نذر نفس، اهدای رایگان و امانی تجهیزات پزشکی موردنیاز بیماران کرونایی، تولید ماسک و تامین محلول‌های بهداشتی  و همچنین مسدود کردن محورهای مواصلاتی با دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی همکاری داشته است.

 

وی، تهیه‌داروهای بیماران کرونایی، تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی در خصوص مقابله و پیشگیری با ویروس کووید 19 و همچنین اهمیت واکسیناسیون کرونا، ارائه خدمات به مردم در مرکز تجمیعی شماره 3 واکسیناسیون کرونا در امامزاده سیدمعصوم(ع)، توزیع 18 هزار سبد معیشتی با کمک خیرین استان قم را از دیگر فعالیت‌های هلال احمر برشمرد.

 

بهرامی افزود: بانک تجهیزات پزشکی امانی هلال احمر قم که یکی از طرح‌های ابتکاری استان بود که در سراسر کشور نیز اجرا شد از سال 85 به همت داوطلبان و خیرین آغاز به کار کرد که هم اکنون دارای 12 هزار قلم کالای امانی پزشکی از قبیل کپسول اکسیژن، تخت بیمارستانی، ویلچر، عصا، واکر، ساکشن، دستگاه اکسیژن‌ساز، فیزیوتراپی و اقلام دیگر است که به صورت رایگان و امانی در اختیار بیماران نیازمند قرار می‌گیرد و از ابتدای شروع ویروس کووید 19 خدمات قابل توجهی را همگام با کادر درمان ارائه کرده است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات هلال احمر استان در طی این مدت، آموزش مجازی مردم در خصوص آشنایی و پیشگیری از ویروس کرونا بود که 400 هزار نفر از همشهریان در این آموزش‌ها شرکت که 150 هزار نفر از آنها گواهینامه مجازی دریافت کردند.

 

بهرامی خاطر نشان کرد: هلال احمر آماده‌ی برگزاری دوره‌های امدادی برای پرسنل نیروی انتظامی و خانواده‌های آنها است و همچنین می‌توانند از ظرفیت‌‌های مرکز آموزش امداد و نجات که دارای 17 سازه‌ی آموزشی است جهت تمرینات خود استفاده کنند.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مهدی فقیه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اینکه مردم امانت‌های الهی هستند گفت: هلال احمر و نیروی انتظامی در امانتداری وجه مشترکی دارند که می‌بایست بکوشیم تا امانتدار خوبی برای مردم و تسکین‌دهنده‌ی آلام آنها باشیم و آرامش را به آنها هدیه دهیم.

 

سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم نیز در این دیدار اظهار کرد: عمدتا جامعه هدف هلال احمر، مردم هستند و نیروی انتظامی هم در حوزه‌ی امینت، مهمترین نقش را مردم دارد و به عنوان سرمایه‌‌های اجتماعی به آنها نگاه می‌کند و همواره پاسخگوی مطالبات مردم است و این انعطاف‌پذیری در هلال احمر هم وجود دارد.

 میرفیضی در ادامه آمادگی خود را برای همکاری متقابل با هلال احمر در برنامه‌های مختلف اعلام کرد.

 

گفتنی است: در پایان این دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اهدای لوح و هدایایی از خدمات ارزنده سردار میرفیضی تقدیر به عمل آورد.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *