جمعیت هلال احمر استان قم

پنجشنبه 10 مهر 1399
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم:

حفظ اعتماد مردم نسبت به هلال احمر یکی از دغدغه‌های این جمعیت است

مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان قم به مناسبت روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری فارس این روز را گرامی داشتند و از عوامل این خبرگزاری تقدیر و تشکر نمودند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمدرضا بهرامی در این دیدار گزارشی از عملکرد این جمعیت در مقابله با ویروس کرونا ارائه داد و گفت: هلال احمر با توجه به رسالت  خود در کشور و استان  در رابطه با امدادرسانی در حوادث و سوانح و نظام سلامت که در چارچوب مقررات برای آن تعریف شده،  همیشه جزء  اولین دستگاه‌هایی است که برای خدمتگزاری به مردم در صحنه حضور پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اپیدمی ویروس کرونا در کشور و استان از سال گذشته بیان داشت: هلال احمر در اولین روزهای درگیری استان با ویروس کرونا  در زمینه ی تب‌سنجی و کنترل و مهار سفرهای نوروزی روزانه 260 نفر نیروی انسانی را در قالب تیم‌های امدادی‌، درمانی و پایش سلامت در 8 محور مواصلاتی استان قرار داد و در زمینه‌ی شناسایی بیماران کرونایی و ارجاع آنها به مراکز درمانی در کنار نیروهای نظامی، انتظامی و درمانی کار خود را شروع کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: همچنین با راه‌اندازی نقاهتگاه برای بیماران کرونایی، نیروهای امدادی، درمانی و پرستاران داوطلب جمعیت به کمک و یاری بیماران کرونایی شتافتند.

بهرامی ادامه داد: 300 دستگاه کپسول اکسیژن و 20  دستگاه اکسیژن‌ساز، تخت معاینه، واکر ویلچر توسط معاونت داوطلبان و مجمع خیرین تهیه و در اختیار تجهیزات پزشکی و امانی جمعیت قرار گرفت تا بتوانیم به صورت امانت به بیماران نیازمند بدهیم.

وی تصریح کرد: اجرای طرح قربانی در ایام دهه ولایت و امامت با ذبح 16 راس گوسفند و تهیه‌ی 2500 بسته‌ی معیشتی و توزیع آن بین خانواده‌های نیازمند از دیگر فعالیت‌های این معاونت با همکاری مجمع خیرین بود.

وی به عملکرد معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اشاره کرد و گفت: کاروان سلامت به مدت شش روز به روستاهای محروم و درگیر با کرونا اعزام شد تا دوباره بعد از گذراندن دوران نقاهت پایش سلامت شوند.

وی افزود: در کنار پایش سلامت در رابطه با ویروس کرونا، از اول فروردین‌ماه تا پایان روز 14 مردادماه سال جاری، حدود 399 مورد حادثه به هلال احمر استان گزارش شد که متاسفانه 234 مورد حوادث جاده‌ای بود و همچنین نیز 40 مورد پوشش امدادی در مناسبت‌های مختلف برای هیئت‌های مذهبی، حرم حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و برنامه‌هایی  که در اماکن مذهبی برگزار می‌شد، داشتیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم به فعالیت‌های معاونت آموزش و پژوهش این جمعیت اشاره و بیان کرد: این معاونت نیز 14 بروشور آموزشی در رابطه با ویروس کرونا تولید و در مراکز دانشگاهی، حوزه‌های علمیه، خوابگاه‌های دانشجویی، هیئات مذهبی ، مساجد، اتوبوسرانی و تاکسیرانی توزیع نمود.

بهرامی افزود: برگزاری کلاس‌های آموزشی غیر حضوری در رابطه با ویروس کرونا و اعطای گواهینامه به 140 هزار نفر و ارسال 700 پیامک آموزشی در قالب هشدار و نکات ایمنی از دیگر فعالیت‌های این معاونت بود.

وی ادامه داد: با توجه اقامه‌ی عزای امام حسین(ع) کلاس‌های آموزشی نیز برای هیئات مذهبی استان خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر، یک دستگاه مردم نهاد  است گفت: حفظ اعتماد مردم نسبت  به هلال احمر یکی از دغدغه‌های این جمعیت است و امیدواریم بتوانیم خدمتگزار خوب و لایقی برای آنان  باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در پایان این دیدار با اهدای لوح و هدیه‌ای از عوامل خبرگزاری فارس تقدیر و تشکر نمود.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *