جمعیت هلال احمر استان قم

دوشنبه 05 آبان 1399
در شش ماهه اول سال جاری

بیش از 5000 نفر از خدمات بانک تجهیزات پزشکی امانی هلال احمر قم بهره مند شدند

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در شش ماهه اول سال جاری بیش از 5000 نفر از خدمات بانک تجهیزات پزشکی امانی جمعیت هلال احمر قم بهره مند شدند.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، امیرحسین علیمردانی اظهار داشت: پروژه بانک تجهیزات پزشکی امانی به منظور گسترش فرهنگ وقف و هبه یکی از موثرترین برنامه های داوطلبان هلال احمر به شمار می رود که از سال 85 به همت اعضا، داوطلبان و خیرین آغاز به کار کرد.

وی افزود: این پروژه ابتکاری استان قم به دلیل مثمر ثمر بودن در جمعیت هلال احمر استان های دیگر و به صورت ملی در راستای اهداف عالی جمعیت هلال احمر که تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌هاست به منظور خدمت رسانی به عموم مردم و با هدف کمک به بیماران کم برخودار اجرا می‌شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه تجهیزات پزشکی متنوعی در راستای نیاز مردم در این بانک موجود است، گفت: این بانک شامل تجهیزاتی همچون تخت بیمارستانی، ویلچر، عصا، واکر، کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز و اقلام دیگر است که تمام این وسایل به صورت رایگان و امانی به مدت یک ماه در اختیار مراجعین و نیازمندان قرار می‌گیرد.

علیمردانی افزود: تمامی فعالیتها در بانک تجهیزات پزشکی امانی به صورت داوطلبانه و خیرخواهانه است و قطعات و وسایل موجود در این بانک به همت خیرین و کمک های داوطلبان استان تهیه می شود و خدماتی که به مراجعه کنندگان به صورت رایگان ارائه می شود با حضور داوطلبانه ی خواهران و برادران اعضای داوطلب هلال احمر است که به صورت روزانه در در این مستقر می شوند.

وی تصریح کرد: در شش ماهه اول سال جاری بیش از 5000 نفر از خدمات بانک تجهیزات پزشکی امانی هلال احمر قم بهره مند شدند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به شیوع ویروس کرونا و افزایش مراجعه کنندگان به این بانک گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مبتلایان به این بیماری، دچار مشکلات حاد تنفسی می شوند و نیاز مبرم به دستگاه اکسیژن، اکسیژن ساز، مانومتر و دیگر وسایل پیدا می کنند، هلال احمر آمادگی دارد که کمک های نقدی و غیرنقدی مردم را جمع آوری کند و با ساماندهی و سازماندهی این کمک ها نسبت به تهیه ی دستگاه های اکسیژن و دیگر وسایل ضروری اقدام کند و در زمان مورد نیازخدمات شایسته و بهتری را به همشهریان ارائه کند.

علیمردانی افزود: همشهریان عزیز می‌توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۴۹۷۸۶۴۴۰۲۰ بانک ملت با شناسه اختصاصی ۳۵۰۰۰۸۰۵۴۱۰۹ واریز کنند و یا تجهیزات پزشکی بلااستفاده در منازل خود را به جمعیت هلال احمر استان قم واقع در خیابان ساحلی نبش کوچه ۷ معاونت داوطلبان اهدا کرده و در این امر خداپسندانه شریک باشند.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *