جمعیت هلال احمر استان قم

دوشنبه 05 آبان 1399
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد:

اجرای طرح ملی نذر آب 3 در روستاهای محروم استان سیستان و بلوچستان

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از اعزام کاروان سلامت و اجرای طرح ملی نذر آب 3 در روستاهای محروم استان سیستان وبلوچستان با حضور خیرین و پزشکان داوطلبان این جمعیت خبر داد.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ امیرحسین علیمردانی با اعلام این خبر گفت: کاروان سلامت این جمعیت با چهار رویکرد درمانی، آموزشی، فرهنگی و معیشتی در قالب اجرای طرح ملی نذر آب 3 با هدف تامین آب شرب سالم مناطق محروم و دچار خشکسالی از 24 تا 29 شهریورماه با حضور خیرین و پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر استان قم در روستاهای محروم دهستان ابتر از توابع ایرانشهر واقع در استان سیستان و بلوچستان اعزام خواهد شد.

وی افزود: این کاروان در راستای اهداف جمعیت هلال احمر که تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسانهاست اعزام خواهند شد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم بیان داشت: در بخش درمانی این کاروان 20 پزشک متخصص، عمومی و پیراپزشک که شامل فوق تخصص ریه، متخصصین کودکان و اطفال، زنان و زایمان، آنکولوژی، متخصص داخلی، متخصص گوش و حلق و بینی، سه دندانپزشک و همچنین دو نفر ماما، دو نفر پرستار و سه نفر دستیار دندانپزشک و ۳ نفر کارشناس ارشد روانشناسی و امور تربیتی، کارشناسان دارویی، خدمات درمانی و داروهای مورد نیاز را به صورت رایگان ارائه می‌دهند.

علیمردانی به ارائه خدمات فرهنگی این کاروان اشاره کرد و گفت: مسابقات فرهنگی، نقاشی و قرآنی با حضور روانشناسان اعزامی به روستاهای محروم برگزار می‌شود.

وی افزود: به دلیل وجود بیماری‌های شایع در مناطق محروم از قبیل کم خونی، دیابت، مالاریا، ریوی، کودکان و همچنین بیماری‌هایی که از آب و غذا منتقل می‌شوند، برگزاری کلاس‌های آموزشی پیشگیری، درمان و راه‌های مقابله با این بیماریها از خدمات آموزشی این کاروان اعزامی خواهد بود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: توزیع‌ بسته‌های معیشتی، بهداشتی، پوشاک و لوازم التحریر با حضور خیرین و داوطلبان از رویکردهای حمایتی کاروان سلامت می‌باشد.

علیمردانی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مرحله‌ی سوم نذر آب در قالب کاروان سلامت اجرا خواهد شد و به دلیل خشکسالی و کمبود آبی که در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، برای رفع این معضل و تامین آب شرب سالم و بهداشتی از طریق لوله‌کشی آب یا احیای چاه و قنوات و یا در اختیارگذاشتن تانکرهای آب با حضور خیرین جمعیت هلال احمر استان قم اقدام‌های موثری صورت می‌گیرد.

 

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *