جمعیت هلال احمر استان قم

سه شنبه 14 تیر 1401

اجرای‌ بیست و نهمین طرح ملی شوق رویش هلال احمر استان قم در تابستان ۱٤۰۱

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم از اجرای بیست و نهمین دوره طرح ملی شوق رویش در تابستان ۱٤۰۱ با هدف غنی سازی اوقات فراغت در راستای ارتقا مهارت افزایی، توانمند سازی و جذب نوجوانان و جوانان استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد مصباحی با اعلام این خبر اظهار کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سازمانی است که با انجام فعالیت‌های بشردوستانه، آموزشی، امدادی و فرهنگی به عنوان درگاه ورودی افراد به جمعیت هلال احمر، توانمندی‌های امدادی و شاخص‌های سلامت جسمی، معنوی و اجتماعی اعضای خود را در راستای تربیت امدادگرانی کارآزموده و ایثارگر ارتقاء می‌بخشد.

 

 

وی با اشاره به برنامه‌ها و راهبردهای سازمان جوانان بیان کرد: گسترش آموزش و توانمندی سازی جوانان، ارتقا اصول اساسی و ارزش‌های انسانی جوانان به عنوان عاملان تغییر ذهنیت و ایجاد جامعه تاب آور، ایجاد محیط‌های مناسب جهت بارگیری نقش اجتماعی جوانان، تقویت نقش جوانان در برقراری ارتباط با افراد آسیب پذیر و به حاشیه رانده شده، ارتقا سطح مشارکت جوانان در سطوح مدیریتی، نظارتی و ارائه خدمات و تقویت نقش جوانان در شناسایی و ارتقاء ارزش‌های اجتماعی، از راهبردهای این سازمان برای جوانان است.

 

 

وی به مهم‌ترین فعالیت‌های اعضای معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: طرح ایمنی و سلامت مسافرین و زائران(در ایام نوروز، ارتحال امام(ره)، نیمه شعبان، ایام پایانی تابستان و ...)، طرح کاروان نیکوکاری (ادر روستاهای محروم) و طرح‌ها و برنامه‌های متنوع مناسبتی (در پوشش هیأت جوانان حضرت علی اکبر(ع)) در محور فعالیت‌های اجرایی بشردوستانه و عام المنفعه معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر است.

 

 

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در این معاونت کلاس‌های آموزشی فرهنگی اجتماعی در زمینه های علمی، عقیدتی، فرهنگی، هنری و فنی حرفه‌ای، مسابقات سالانه فرهنگی و امدادی، طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت)، برنامه‌های مذهبی، همایش، جشنواره‌های مختلف و ... فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی برگزار می‌شود.

 

 

مصباحی به فعالیت‌های امدادی جوانان اشاره کرد و گفت: آموزش همگانی امداد و کمک‌های اولیه، کارگاه‌های آموزشی امدادی، آسیب‌های اجتماعی و ...، تشکیل تیم‌های امدادی و برگزاری مانورهای مختلف امدادی و حمایت روانی، حضور و کمک رسانی در حوادث و بلایای طبیعی و انجام فعالیت‌های بشردوستانه در مناطق آسیب دیده از جمله دوره‌هایی است که اعضا آموزش‌های لازم را در آن فرا می‌گیرند.

 

 

به گفته ی وی، فعالیت‌های تربیت بدنی در قالب دوره‌های آموزشی و مسابقات درون سازمانی در رشته‌های مختلف از جمله برنامه های ورزشی این معاونت است.

 

وی بیان کرد: برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد و مهارت‌های زندگی، مهارت پیش، حین و پس از ازدواج، اجرای طرح ملی پیمان«پیشگیری مؤثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی»، راه اندازی تیم‌های مداخلات روانی اجتماعی در حوادث و بلایا تحت عنوان«تیم سحر»، اهدای خون، حفظ محیط زیست، عیادت از بیماران و تکریم سالمندان، غبارروبی مزار شهدا و مساجد، تکریم و دلجویی از خانواده شهدا و جانبازان و برنامه‌های مناسبتی در ماه مبارک رمضان، محرم، اعتکاف، نیمه شعبان و .... از دیگر برنامه‌های معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم به شمار می‌رود.

 

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با تشریح وظایف و فعالیت‌های معاونت امور جوانان گفت: عضوگیری جوانان و سازماندهی آن‌ها در گروه‌ها و واحدهای سازمانی، آموزش جوانان و نوجوانان به ویژه در زمینه امداد و کمک‌های اولیه به منظور کسب آمادگی و شرکت در فعالیت‌های عام المنفعه، ایجاد و توسعه فضاهای مناسب به منظور غنی سازی اوقات فراغت اعضا، ارائه خدمات اجتماعی به جوانان آسیب دیده در چهارچوب برنامه‌های سازمان جوانان از وظایف آن است.

 

مصباحی با اشاره به عضویت اعضا در رده سنی ۵ تا ۳۵ سال در سازمان جوانان بیان کرد: سازمان جوانان با برنامه‌ریزی گسترده در جهت توسعه مشارکت جوانان و تصمیم گیری‌ها و برنامه‌های مربوطه و آماده سازی آنها در جهت ارائه خدمات امدادی و عام المنفعه به پذیرش عضو و داوطلب اقدام می‌کند.

 

وی افزود: افراد داوطلب عضویت در سازمان جوانان پس از تکمیل فرم عضویت، گذراندن آموزش‌های لازم و قرائت سوگندنامه، براساس علاقه خود در قالب جامه بشردوستان جوان در یکی از گروه‌های بشردوستان چهارگانه از جمله تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان‌ها، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها، صلح و دوستی و تفاهم، سازماندهی می‌ شوند.

 

وی خاطر نشان کرد: معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر در ۷ کانون غنچه‌های هلال، دانش آموزی، دانشجویی، آزاد، طلاب، روستایی و عشایری، بشردوستانه اصلاح و تربیت فعالیت می کند.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *