جمعیت هلال احمر استان قم

دوشنبه 16 تیر 1399
فرمانده نیروی انتظامی قم:

حوزه‌های مشترکی در انجام عملیات‌های مختلف میان هلال احمر و نیروی انتظامی وجود دارد

فرمانده نیروی انتظامی قم گفت: حوزه‌های مشترکی در انجام عملیات‌های مختلف میان هلال احمر و نیروی انتظامی وجود دارد که باید احصاء شود و در تقویت تعامل مورد ارزیابی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، سردار سید محمود میرفیضی در دیدار با مدیرعامل و معاونان جمعیت هلال احمراستان قم اظهار کرد: قم دارای ویژگی های مختلفی است و انجام وظیفه در این استان دشوار و ارزشمند است.
فرمانده نیروی انتظامی قم افزود: حوزه‌های مشترکی در انجام عملیات‌های مختلف میان هلال احمر و نیروی انتظامی وجود دارد که باید احصاء شود و در تقویت تعامل مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: هلال احمر طبق شرایط محیطی گاه در صحنه های بحران حضور می‌یابد که ممکن است جز حیطه وظایف‌شان نباشد، اما نیروهای داوطلب مشارکت خوبی در این عرصه دارند.
میرفیضی بیان کرد: حضور در صحنه اجتماعی موجب افزایش سرمایه اجتماعی و جلب مشارکت های عمومی و مقبولیت در میان آحاد مردم می‌شود و هلال احمر در این باره پیشتاز است.
وی خاطرنشان کرد: امداد و نجات، کاری تخصی است و هلال احمر در بسیاری از موضوعات و بحران ها در جهت نجات افراد حضوری فعال و منسجم دارد.
فرمانده نیروی انتظامی قم گفت: در بسیاری از اتفاقات و حوادث باید دستگاههای اجرایی نیز وظیفه خود را در قبال پیشگیری از حوادث بپذیرند، همچنین در مدیریت بحران نیاز به همگرایی و همراهی داریم.
وی افزود: باید مسئولیت ها را به درستی پذیرفت، حوادثی وجود دارد که ساعت ها، عملیات امداد رسانی در آن طول می کشد و هلال احمر و نیروی انتظامی حضوری منسجم دارند، بدون هماهنگی و همراهی بسیاری از عملیات‌ها به راحتی انجام نمی شود.
میرفیضی عنوان کرد: در مدیریت بحران باید ابتدا پیش بینی های لازم صورت بگیرد تا بتوان از حوادث و اتفاقات جلوگیری به عمل آورد، این حوادث در سطح شهر و در زمان بارندگی و حوادث جاده ای اتفاق می‌افتد و باید به درستی آسیب‌ها و مشکلات را ارزیابی کنیم تا بتوان از حواث جلوگیری کرد.
وی تصریح کرد: ما در نیروی انتظامی آموزش های مختلفی را ارائه می دهیم که نیاز به تعامل هلال احمر دارد، هلال احمر در حوزه های عملیاتی بسیار تلاش می کنند و پلیس نیز باید دوره های امداد را بگذراند.
فرمانده نیروی انتظامی قم گفت: هلال احمر در عملیات های مختلف با امداد به موقع و صحیح در حوادث همراه با آموزش موجب نجات افراد زیادی می شوند، پس باید به این حوزه های مشترک توجه داشت.
وی بیان کرد: هر چه در کارهای مشترک هماهنگی بیشتری اتفاق بیفتد آثار و برکات بیشتری دارد و هر کمکی که به یکدیگر انجام دهیم و تعامل بیشتری داشته باشیم در واقع کمک به خودمان است و مدیریت بحران بهتر انجام می شود.
میرفیضی اظهار داشت: رفاقت میان نیروها و تعامل بیشتر موجب پیشرفت امور می شود ضمن اینکه افزایش نظارت مردمی و مشارکت آن ها بسیاری از مشکلات را رفع می کند.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *