جمعیت هلال احمر استان قم

دوشنبه 05 آبان 1399
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خبر داد:

لزوم احداث پایگاه امداد و نجات در بخش خلجستان/ راه اندازی بانک تجهیزات پزشکی امانی هلال احمر شهر دستجرد

محمدرضا بهرامی مدیرعامل و جمعی از مسئولین جمعیت هلال احمر استان قم در سفر به خلجستان با بخشدار این بخش دیدار و از جمعیت هلال احمر شهر دستجرد و پایگاه هلال احمر شهر جعفریه بازدید نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد رضا بهرامی در دیدار با بخشدار بخش خلجستان اظهار داشت: با توجه به تحقیقات به عمل آمده و نیاز مبرم این بخش به بانک تجهیزات پزشکی امانی، این واحد نیز راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: بانک تجهیزات پزشکی امانی در جمعیت هلال احمر شهر دستجرد به همت خیرین و نیکوکاران بخش خلجستان به مناسبت هفته وحدت راه اندازی می‌شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه با شکل‌گیری خانه‌های هلال با توجه به آسیب پذیری روستا‌ها در مخاطرات طبیعی توانمندی روستاییان با ارائه برنامه‌های آموزشی ارتقا می‌یابد، تصریح کرد: خانه‌های هلال با هدف توانمندسازی جامعه و مکانی برای گسترش آموزش‌های امدادی برای همه بدون در نظر گرفتن محدوده سنی و نفوذ میان مردم و نیز پاسخگویی در زمان حوادث و بلایا و همچنین افزایش تاب آوری عمومی جوامع محلی و گسترش مسئولیت پذیری اجتماعی راه‌اندازی شده‌اند.

بهرامی افزود: این کانون‌ها به ویژه در مناطق شهری و روستایی در هنگام رخداد بلایا و حوادث می‌توانند نقش تاثیرگذاری در ارزیابی منطقه از سوی نیرو‌های محلی و تسهیل امدادرسانی به آسیب دیدگان داشته باشند.

وی ادامه داد: ایجاد زمینه حضور و مشارکت واقعی و موثر اقشار مختلف جامعه در فعالیت‌های امدادی و بشردوستانه و نیز ارائه خدمات اجتماعی و عام‌المنفعه در قالب ساختارهای داوطلب‌محور از دیگر اهداف این خانه های داوطلبی است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: به دلیل اینکه شهر دستجرد، یکی از شهرهای گردشگری و پرتردد این بخش است، می بایست یک پایگاه دائمی امداد و نجات در بخش خلجستان به منظور امدادرسانی سریع و به موقع در حوادث و سوانح احداث شود.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *