جمعیت هلال احمر استان قم

شنبه 07 خرداد 1401
همزمان با سراسر کشور:

تمرین امدادی و درمان اضطراری هلال احمر استان قم در روستای قمرود اجرا شد

همزمان با سراسر کشور و به مناسبت هفته هلال احمر و آغاز برنامه‌های یکصدمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال احمر، تمرین امدادی و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان قم در روستای قمرود از توابع بخش مرکزی اجرا شد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: ارائه خدمات موثر و  اثرگذار به آسیب دیدگان در حوادث مستلزم این است که نیروهای عملیاتی آمادگی داشته باشند که اجرای تمرین در مناسبت های مختلف، اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم و برگزاری دوره های آموزش همگانی باعث می شود در زمان بحران خدمات شایسته ای به آسیب دیدگان ارائه دهیم.

 

وی افزود: به همین منظور در سومین و چهارمین روز از هفته هلال احمر همزمان با سراسر کشور، تمرین امدادی و  درمان اضطراری معاونت درمان و توانبخشی با رویکردهای امدادی، درمانی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و حمایتی در  روستای قمرود از توابع بخش مرکزی با مشارکت معاونت های هلال‌احمر استان و با حضور اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان اجرا شد.

 

وی با اشاره به فعالیت معاونت درمان و توانبخشی هلال احمر استان قم در این تمرین دو روزه بیان کرد: پزشکان داوطلب عمومی، متخصص و فوق تخصص کودکان، زنان، مغز و اعصاب، غدد، تغذیه، جراح عمومی و روانشناس، ماما با همکاری پرستاران و داوطلبان، اهالی روستا را به صورت رایگان ویزیت  کردند و  داروی مورد نیاز آنها را به صورت  رایگان در اختیارشان قرار دادند.

 

وی به راه اندازی  خانه هلال روستای قمرود توسط معاونت داوطلبان اشاره کرد و گفت: خانه های هلال با هدف سازماندهی و ساماندهی افراد علاقمند در روستاها به عنوان عضو جمعیت هلال احمر و افزایش تاب آوری جوامع محلی و روستایی راه اندازی می شوند که اعضا با فراگیری  آموزش های امداد و کمک های اولیه،  آمادگی لازم را در زمان حوادث و سوانح  کسب می کنند تا به صورت خودامدادی و دگر امدادی به آسیب دیدگان خدمات ارائه دهند تا تیم های عملیاتی به مناطق حادثه دیده اعزام شوند که این امر موجب کاهش خسارات جانی و مالی خواهد بود.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم، شناسایی افراد نیازمند در این روستا در حوزه های درمان و حمایتی توسط حوزه  مددکاری و تشکیل پرونده برای آنها به منظور دریافت خدمات تکمیلی درمانی  و ارجاع به پزشکان عمومی و متخصص را از دیگر فعالیت های معاونت دوطلبان در این تمرین برشمرد.

 

وی افزود:  طرح نیابت در روستای قمرود، در یک  خانواده شهید با هدف ادای احترام به مقام شامخ شهدا و دو خانواده جانباز و اهدای هدیه و لوح سپاس به آنان و همچنین حضور در 4 خانواده سالمند بیمار به منظور دلجویی  و  اهدای بن خرید کالا به آنها  توسط داوطلبان  جمعیت هلال احمر استان قم اجرا شد.

 

بهرامی به فعالیت های فرهنگی تیم سحر معاونت امور جوانان اشاره کرد و گفت:  تیم های سحر با ارائه مشاوره روانشناختی، آسیب های روانی ناشی از حوادث را آموزش می دهند تا تاب آوری را در سطح جامعه افزایش دهند.

 

وی در ادامه به اجرای تمرین آواربرداری از مصدومین فرضی در زمان وقوع زلزله اشاره و بیان کرد: این تمرین با حضور امدادگران و نجاتگران و تیم های آنست معاونت امداد و نجات با هدف افزایش آمادگی و سرعت در امدادرسانی به آسیب دیدگان در زمان وقوع زلزله اجرا شد.

 

وی افزود: برگزاری دوره آموزشی 8 ساعته آمادگی در برابر مخاطرات و امداد و کمک های اولیه توسط 6 نفر از مربیان مجرب معاونت آموزش و پژوهش را از دیگر فعالیت های جمعیت هلال احمر در تمرین امدادی و درمان اضطراری برشمرد.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *