جمعیت هلال احمر استان قم

سه شنبه 14 تیر 1401

برگزاری کمیته فنی ارزیابی عملیات های امداد و نجات هلال احمر استان قم

معاون امداد و نجات هلال احمر قم گفت: کمیته فنی ارزیابی عملیات های امداد و نجات استان با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت و ارتقاء عملکرد امدادرسانی در حوادث برگزار شد.

 
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، هادی سلیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: بررسی های فنی عملیات های امداد و نجات موجب شناسایی کمبودها و نقاط ضعف می شود و همچنین تاثیر مثبتی بر امدادرسانی داشته و کیفیت امدادرسانی ها را ارتقاء می دهد، از این رو کمیته فنی ارزیابی عملیات های امداد و نجات برگزار شد. 
 
 
به گفته ی وی، زمان اعزام و پاسخگویی کلیه عملیات های امداد و نجات به ویژه تصادفات جاده ای که بالاتر از  حد تعیین شده باشد، کلیه عملیات های امداد و نجات به ویژه تصادفات جاده ای با بیش از  دو فوتی و چهار مصدوم، کلیه خسارات به تیم های عملیاتی، تجهیزات فنی و مصدومیت اعضا حین عملیات و کلیه تصادفات جاده ای خودروهای حمل و نقل عمومی از جمله شرایط عملیات های امداد و نجات است. 
 
وی به وظایف تیم ارزیابی فنی اشاره و بیان کرد: کمیته ارزیابی پس از بررسی کلیه مستندات مرکز،  به صورت میدانی نیز صحنه حادثه را بررسی کرده و با کلیه اعضای مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اعم از اعضای عملیاتی، اپراتورها و مدیران کشیک مصاحبه حضوری انجام خواهد داد و  در صورت  عملکرد موفق، اعضای تیم تشویق خواهند شد. 
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: پس از تکمیل مستندات کمیته فنی و بررسی همه جانبه آن، درس آموخته ها و اطلاعات در اختیار سایر ذینفعان و تیم های عملیاتی قرار می گیرد.
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *