جمعیت هلال احمر استان قم

دوشنبه 05 آبان 1399
سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد:

آغاز پویش ملی غرق نشویم همزمان با سراسر کشور در قم

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم از آغاز پویش ملی غرق نشویم همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ سیدحسن حسینی با اعلام این خبر اظهار داشت: به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان و با همکاری و هدایت اداره‌کل آموزش همگانی معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر ایران، پویش "غرق نشویم" با هدف آگاه سازی جامعه و جلوگیری از حوادث غرق شدگی همزمان با سراسر کشور در استان قم آغاز به کار کرد.

وی افزود: تذکرات عمومی برای پیشگیری از غرق ‌شدگی، هشدار‌های مورد نیاز در استخر، رودخانه، دریا، ساحل، مناطق تفریحی و کمک‌ های اولیه در هنگام مواجهه با غریق از جمله محور‌های این پویش است.

وی گفت: هرساله در آغاز فصل گرم سال در بسـیاري از استان ها،دغدغه اي جدي در حوزه حوادث غرق شدگی براي متولیان امر ایجاد می شود و شاهد جان باختن تعدادي از افراد بومی، مسافرین و گردشگران در رودخـانه‌هـا، سواحـل، اسـتخرهاي کشاورزي، خانگی و عمومی، محیط هاي تفریحی و آبشارها، کانال‌هاي آبی و جویبار ها هستیم و با توجه به اینکه در سال 98 رشد 36 درصدي نسـبت به سال 97 در آمار جان باختگان ایجاد شـده بود نیازمنـد مداخله همه دست اندرکاران امر پیشگیري براي کاهش این مخاطره احساس شد.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم افزود: آمار تکان‌دهنده ارسالی توسط اورژانس استان در خصوص موارد غرق شدگی،  زنگ خطر اطلاع رسانی و پیشگیری از این سانحه ناگوار را به صدا در آورده است.

حسینی ادامه داد:  متاسفانه شاهد خبر غرق شدگی کودکان و نوجوانان و ... در آبگیرها، استخرهای عمومی و خصوصی در فضاهای شخصی در سطح شهر و روستاهای استان هستیم، حساسیت این حوادث دلخراش به خصوص زمانی که در فضاهای دور از مراکز اورژانسی و درمانی  استان به وقوع می پیوندد و امکان بازگشت حیات (احیاء) فرد غرق شده را بعید می‌نماید.

وی تصریح کرد: گزارشهای ارسالی به مواردی از غرق شدگی در  سد کبار و دیگر آبگیرها و رودخانه های دائمی و فصلی در بخش کهک، سلفچگان، و باغ‌های شخصی و عمومی و همچنین سفرهای تفریحی همشهریان و هم استانی ها به استانهای دیگر که دارای فضاهای مستعد شنا کردن (مازندران، گیلان و ...) است که تذکر این مخاطره را جدی می کند.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اینکه جمعی از  مدیران، کارکنان، داوطلبان، امدادگران و جوانان این جمعیت به این پویش ملی پیوستند بیان داشت:  از عموم شهروندان دعوت می کنیم به این پویش ملی بپیوندند. 

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *